Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty drewniane szybko się psują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od właściwego i sumiennego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar