Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj ogrodzenia z Winylu są nieodłącznym składnikiem każdej posesji.Rzadko kto wyobraża sobie dom bez parkanu. By można się było dostać na teren własnej posiadłości niezbędna jest bramka wejściowa jak również brama.
Bezsprzecznie bramy oraz furtki ogrodzeniowe powinny być rzetelnie zrobione jako ze narażone są na znacznie większe obciążenia aniżeli pozostała cześć sztachetki plastikowe na ogrodzenie i bramę ze sztachet. W związku z tym jakie powinny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa powinna być na tyle duża aby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka winna też gwarantować przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Zazwyczaj przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa powinna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo ewentualnie lewostronna otwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe najczęściej są zawieszone nad murkiem furta winna być nieco wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe by balaski z PCV na plot i furtę sztachetowa było jednakowej wysokości.

Przy doborze sztachety plastykowe na plot i bramę ogrodzeniowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna czy tez rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy uwzględnić fakt że balustrady plastikowe przy bramie powinno być tak długie ażeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują powierzchni by bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, niemniej jednak przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama i furta ma być zrobiona. Te 2 moduły ogrodzenia nie powinny odbiegać ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby plot plastikowe na plot i bramkę sztachetowa prezentowało się jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy i furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie wolno wykorzystać do wypełnienia bramy względnie furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar